Návod k výrobě postničky

Postnička je obyčejná krabička ve tvaru hranolu, o něco vyšší než mužská pěst. Dolní podstavu tvoří čtverec, stejně tak horní, jen jsou od sebe oba čtverce důmyslně pootočené o 45°, díky čemuž se zdá být pokladnička stabilnější.

Návod

  1. Středem horního čtverce prochází drážka, tak akorát veliká, aby jí propadla mince, nebo dokonce i dobře složená bankovka. A celé je to vyrobeno z tvrdého papíru, na povrchu zbarveného do fialové postní barvy, u paty se honí oranžové a červené vlny, jakoby písečné duny. Výjev připomíná poušť, nad kterou se klene těžká fialová obloha, po které poletují kříže, srce a kotvy – symboly víry, lásky a naděje.
  2. Nepřehlédnutelný je rovněž nápis Postní almužna a pobídka: Kdo se modlí, ať se postí, kdo se postí, ať je milosrdný. A plamenný kříž, logo Charity.
  3. Vytištěné a pěkně naplacato vyskládané postničky si můžete vyzvednout v kostele a doma je jednoduše sestavit. Zvládne to každý, i bez návodu. Dostatečnou zásobu rozložených postniček mají také na místních Charitách. A kdo ji nesežene, může si ji stáhnout z těchto webových stránek, vytisknout, podlepit tužším papírem, aby se nezbortila, a jednoduše složit.
  4. Pak už jen zbývá postničku vystavit na nějakém strategickém místě. Na stole, vedle svíčky, kde usebraně usedáme. Anebo někde u ledničky, místa zkoušky naší slabé vůle a večerní nestřídmosti. Pokud se však překonáme, je důvod do krabičky přispět obnosem za zvládnuté pokušení. A z něj pak můžeme být milosrdní k těm, kdo to potřebují.

Stáhnout předlohu postničky k tisku